Zimní salát z cibule

Cibule je skvělá zimní zelenina. Spousta lidí ji nemusí. Prý je moc štiplavá a je po ní cítit z úst. To je pravda, způsobují to silice, které působí antibakteriálně a proti plísním. Takže v tomto nestálém počasí je pro nás hodně důležitá. Připravte si třeba jedinečný, křupavý cibulový salát.

Potřebujete:

  • 2 – 3 střední cibule
  • řapík celeru
  • růžičku brokolice
  • mrkev
  • olivový olej
  • vinný ocet
  • sůl a pepř

Příprava:

Cibuli očistěte, překrojte napůl a nakrájejte na plátky. Potom  blanšírujte. Co to znamená? Jednoduše je hoďte do vařící vody, nechte krátce spařit a rychle sceďte. Spařenou cibuli vložte do ledové vody, aby rychle vychladla. Takto upravená cibule ztratí štiplavou chuť a naopak vynikne její sladkost. Pokud to s varem nepřeženete, zůstane v cibuli i dost silic na to, aby se mohly projevit její blahodárné účinky.

V salátové míse smíchejte olej, nejlépe olivový, vinný ocet, sůl a pepř. Dobře našlehejte, aby vznikla emulze. Do zálivky pak přimíchejte vychladlou cibuli. Do salátu můžete přidat ještě nakrájenou ředkvičku a zelené bylinky, pažitku nebo petrželku. Můžete přidat i jinou zeleninu, záleží na vaší fantazii a na tom, co máte zrovna doma. Já jsem přidala na plátky nakrájený řapíkatý celer, jemně nakrájenou růžičku brokolice a na hoblinky nastrouhanou mrkev. Nechte salát chvíli odležet, aby se spojili chutě.

A je to. Přeji vám dobrou chuť.

 

 

352

Přeci jen máte obavu, že vám po tomto salátu bude cítit z úst? Myslím, že nebude, ale kdyby přeci jen, tak použijte Glister ústní sprej.

 

 

 

 

K dostání v tomto internetovém obchodě.

 

 Jarmila Hokrová, výživový poradce

Líbil se vám článek? Tak mu dejte „lajk“ nahoře, nad obrázkem.

Čtěte také:
K hubnutí patří pohyb
Muž, který umí vařit
Kouzlo zeleného talíře

zpět na blog2