Šokující odhalení!

V IKEMu probíhala studie, která přišla s revolučním výsledkem. Pár kilo nadváhy prý neškodí. Zároveň však lékaři dodávají: přílišná nadváha škodí zdraví, ale kvůli pár kilogramům není skutečně nutné se stresovat. Mnohem lepší je nic nepřehánět, místo radikálních změn postupovat po malých krocích.

Nejdůležitější je mít dostatek běžného každodenního pohybu, to znamená každodenní chůze, např. do práce, nejezdit v práci výtahem, ale chodit po schodech.

Také změny ve stravování je nutné dělat s rozumem. Rozhodně nezavádějte žádné drastické nebo krátkodobé diety. I tady platí, že pomaleji se dojde dále.

Nadváha a následná obezita však skutečně patří mezi velké zdravotní strašáky. Přestože je lékaři a vědci potvrzeno, že vysoký podíl tukové hmoty v organismu patří k největším zdravotním rizikům, lidé toto riziko stále podceňují.

Takže pozor na pojem „zdravá nadváha“. Může se velice snadno změnit na obezitu a to už znamená vážný problém.

Jak jste na tom vy? Skutečností je, že 50 % lidí u nás má nadváhu nebo dokonce obezitu. A to není dobré. Proč to tak je? Lidé nepřikládají důležitost tomu, co jedí. Často z neznalosti, někdy z nezájmu. Prostě nevědí, jak jíst jinak, aby to bylo stále chutné.

Mám pro vás návrh. Připravila jsem pro vás soubor informací, které vám pomohou vyznat se v tom, co jíte, co vaše tělo potřebuje a jak si takové jídlo snadno a rychle připravit. Klikněte na tento odkaz a napište si o informace ZDARMA. 

Líbil se vám článek? Tak mu dejte „lajk“ nahoře, nad obrázkem.

 

Jarmila Hokrová, výživový poradce

 

Čtěte také:
Chcete zhubnout? Snídejte!
Kouzlo zeleného talíře.
Recepty na zelenou zeleninu

zpět na blog2