Podpořím vaše předsevzetí

Zase jste si letos dali novoroční předsevzetí, že zhubnete, budete cvičit, budete jíst zdravě? V tom případě je nejvyšší čas začít ho plnit.

Únor je měsíc, kdy se příroda začíná připravovat na příchod jara a naše tělo se začíná čistit od zimních frustrací, psychických traumat a toxinů. Proto je právě teď ten nejlepší čas začít.

Chci vás podpořit  na vaší cestě za splněním svého předsevzetí.

Nejdříve mám pro vás několik rad. Tady jsou:

  • Rozhodně snídejte. Snídaně je důležité jídlo po dlouhé noci. Tělo potřebuje energii a živiny, aby se připravilo na celodenní aktivitu. Jestliže snídani vynecháte, rozhodně nezhubnete, naopak. Organismus si bude říkat o chybějící palivo a vy ušetřené kalorie bohatě nahradíte během dne. Pokud se nedokážete najíst hned po probuzení, počkejte klidně půl hodiny i hodinu. Ale pak se určitě najezte.
  • Jezte pravidelně a nepřejídejte se. Jistě znáte staré přísloví „jez do polosyta, pij do polopita. Bohužel dodržujeme většinou pouze jen jeho druhou část, a to ještě pouze v případě, jde-li o vodu. S tím souvisí další zásada:
  • Dodržujte pitný režim. A to prosím vodní pitný režim. Občas se setkávám s lidmi, kteří pijí opravdu dost, ale kávu, slazené a sycené nápoje nebo pivo. Do pitného režimu však počítáme pouze vodu a bylinkové čaje. Pokud nemáte pocit žízně, pak to bohužel neznamená, že vaše buňky nepotřebují vodu. Napijte se hned po probuzení. Ještě před snídaní vypijte sklenici čisté, neperlivé vody. Vody by neměla být studená, ale vlažná nebo dokonce teplá.
  • Jezte více zeleniny. Zelenina je zdrojem vitamínů, minerálů a dalších biologicky aktivních látek, které náš organismus potřebuje. Obsahuje také vlákninu. A nejspíš víte, že vláknina pomáhá čistit střeva a příjem dostatečného množství vlákniny je prevencí proti nádorovým onemocněním tlustého střeva. Úžasnou vlastností zeleniny je také to, že má velice málo energie. Takže nám dává výživu, zasytí nás a přitom po ní nepřibereme.
  • Vyhýbejte se smaženým pokrmům. Strouhanka nasycená přepáleným tukem není to nejlepší jídlo pro naše zdraví. Je známo, že přepálený tuk obsahuje vysoké množství volných radikálů a ty se podílejí na vzniku mnoha civilizační onemocnění. Smaženými jídly navíc přijímáme zbytečně vysoké  množství kalorií.
  • Věřte si. Další nezbytný předpoklad pro úspěch v jakékoliv činnosti je víra, že to dokážete. Platí to i při snaze o zdravé hubnutí. Musíte to opravdu chtít a věřit si. A pokud si myslíte, že to sami nezvládnete, vyhledejte pomoc.

Jestli to se svým předsevzetím myslíte vážně, je nezbytné se rozhodnout a jít za svým cílem. Naučit se vědomě zacházet s potravinami a naučit se vědomě zacházet se svým zdravím. Zdraví patří k těm nejdůležitějším věcem v životě každého z nás. Být zdravý, aktivní a cítit se dobře. O to tady jde. A právě v tom vás chci podpořit.

Mám pro vás video kurz, ve kterém změním váš pohled na diety. Dokonce vás naučím jíst.

Začneme malým nahlédnutím do problematiky zdravého stravování. Úvodní 3 lekce si stáhněte zdarma. A pokud budete chtít pokračovat dál, budete se moci přihlásit do kurzu Zhubněte Online.

Co vás v kurzu všechno čeká? 21 video lekcí, 21 receptů, 21úkolů a 21 otázek k zamyšlení. Klikněte a podívejte se.

Přeji vám krásné dny a pevné zdraví.                                        Jarmila Hokrová, výživový poradce

 

 

Líbil se vám článek? Tak mu prosím dejte „lajk“ a sdílejte.

 

 

Čtěte také:
Hubněte ve spánku
Je detoxikace jen móda?
Všímejte si toho, co jíte