Muž, který umí vařit

Dnes vás seznámím s příběhem Petra. Petr je mladý muž. Je mu 28 let, pracuje, sportuje, užívá si života. Bydlí ve velkém městě a žije sám. Příliš ho nebaví starat se o jídlo, proč také, když je všude tolik možností koupit si jídlo hotové.

Petr pracuje jako provozní v jednom velkém podniku. Má na starost spoustu lidí a několik provozních budov, které jsou do sebe hodně vzdálené. Dá se říci, že se Petr v práci dost naběhá. Ani ve svém volném čase není Petr žádný pecivál. Několikrát týdně si jde zaběhat, plave, chodí do „fitka“.  O víkendech vyráží s přáteli do přírody na kolo nebo na lyže. A večer se společně pobaví u dobrého jídla a pití.

Přesto, že je Petr mladý a aktivní, začalo se mu rýsovat bříško a váha nebezpečně stoupala nahoru. Práce ho bavila, ale cítil se velice často vyčerpaný a musel se do práce nutit. A tak se rozhodl, že využije mou pomoc a nechá si poradit, co změnit, aby se cítil zase dobře.

Rozborem jeho stravovacích návyků jsem odhalila několik závažných prohřešků. Předně, Petr nesnídal. Jeho první jídlo bylo kolem 10 hodiny dopoledne. A většinou to byl bílá bageta naplněná salámem a majonézovou zálivkou. Na pozdní oběd se zastavil v čínské restauraci cestou domů z práce. Několikrát týdně si večer zašel na večeři do hospody a tam pak trávil zbytek dne u několika půllitrů piva.

Ani víkendy nebyly jiné. Vstával pozdě a tak většinou vynechal snídani a počkal si až na oběd. A pokud byl s partou venku, zastavil se někde u stánku nebo v restauraci. Vše pak dohnal opět večer.

Není divu, že přibíral na váze. Jeho organismus byl podvyživený. Rozumějte tomu dobře, kalorií za celý den snědl určitě dostatek, ale chyběly mu opravdové živiny. Bílkoviny, vitamíny, minerály a další důležité látky. A tak jsem mu dala pár rad a sestavila výživový plán.

Petr je velice vnímavý a mé rady začal praktikovat okamžitě. Ráno se najedl ještě před odchodem z domova, dopolední svačiny si připravoval s sebou. K obědu si vybíral kvalitní maso nebo rybu a vždy si dal velkou porci zeleninového salátu. A ta největší změna byla, že si začal sám vařit večeře. Naučila jsem ho pár jednoduchých receptů, které se dají připravit na kvalitní pánvi velice rychle. Také začal užívat doplňky stravy, které jsem mu doporučila.

A výsledek se dostavil.

Dnes, po několika měsících, se Petr cítí dobře. Břicho má ploché a rýsují se mu na něm svaly. Váha je naprosto optimální. A také už nežije sám. Samozřejmě, mladý muž, který si umí udělat večeři, to je poklad!

autorka: Jarmila Hokrová
výživový poradce

Líbil se vám článek? Tak mu dejte „lajk“ nahoře nad obrázkem.

Čtěte také:
Je váš život hektický? Nezapomeňte na výživné jídlo.
Zimní salát z cibule
Nemáte rádi celer?

zpět na blog2

Petr požíval pánev značky iCook

iCook pánve