Moje zpověď – také chci zhubnout

Taky už cítíte jaro ve vzduchu? Pupeny se nalévají a keře už se začínají zelenat. No, není divu při tomhle počasí. A za pár dní už máme první jarní den. Odložíme kabáty a budeme chtít, aby nám to slušelo. A tak si myslím, že je tak akorát čas začít shazovat přebytečná kila, která jsme přes zimu nabrali. I já chci pár zimních kilogramů zhubnout.

Do prvního jarního dne toho moc nestihnete, ale do velikonoc můžete pár kilo shodit. Jde o to, co pro to chcete udělat. Já přidám do jídelníčku více zeleniny a vlákninu. Mám na sobě vyzkoušeno, že takové jídlo mě zasytí a nemívám pak chutě na sladké. A také budu více chodit do přírody a denně cvičit. Přidáte se ke mně? Je to výzva.

Jak si upravit stravu vím, a snažím se i denně cvičit, a když to není denně, tak alespoň 4x týdně. Ale kde mi to vázne, to je chůze, to je moje Achillova pata. Někdy to jde, ale jindy jsem unavená už po 400 metrech.

Přidáte se někdo k mé výzvě? Napište mi na e-mail, jaké změny chcete udělat. Přidat více pohybu, nebo upravit stravu? Nebo dokonce oboje?  Aby vám hubnutí šlo dobře, dám vám soukromě pár typů, které skutečně fungují. A dám vám je zdarma. Stačí si objednat konzultaci.

A jak to udělám, abych měla v jídle více zeleniny a vlákniny? Jako přílohu si místo brambor připravím například tyhle placičky.

Mrkvové placičky jako příloha

Suroviny  na 2 porce: 250 g mrkve, 30 g balkánského sýra, 1 až 2 lžíce špaldové mouky, 1 vejce, stroužek česneku, 10 g másla.

Příprava: Mrkve očistíme, nastrouháme nahrubo a podusíme je na kousku másla, je-li třeba, podlijeme trochou vody. Necháme vychladnout, přidáme prolisovaný česnek, vejce, mouku podle potřeby a nastrouhaný balkánský sýr. Všechno dobře promícháme a opečeme na nepřilnavé pánvi nebo upečeme v troubě na plechu vyloženém pečícím papírem.

Nutriční hodnoty  (na porci): 179 kcal, 10 g tuků, 8 g bílkovin, 15 g sacharidů, 4 g vlákniny

Vlastnosti receptu: Mrkvové placičky příjemně obohatí váš jídelníček. Kaloricky jsou stejně vydatné, jako porce brambor, mají však 2x více vlákniny a navíc obsahují karotenoidy. To jsou látky, které mají výrazné antioxidační účinky a podporují naše oči, abychom lépe viděli. K mrkvovým placičkám se hodí například kuřecí přírodní plátek a velká miska ledového salátu se zálivkou vinaigrette.

  Jarmila Hokrová

certifikovaný poradce pro výživu a suplementaci

 

Čtěte také:
Jarní detoxikace
Podpořím vše předsevzetí
5 chutí, 5 vůní, 5 barev

 

Líbil se vám článek? Tak mu prosím dejte „lajk“ a sdílejte ho. Děkuji.