K hubnutí a udržení váhy patří pohyb

To, že ke správnému hubnutí patří i pohyb, víme, ale ne vždy se nám daří zařadit ho pravidelně do životního režimu. Začátkem roku mívají Fit centra sezónu, ale v květnu už tak plná nejsou.

Ráda bych věřila, že je to proto, že lidé sportují venku, na čerstvém vzduchu, ale je tomu skutečně tak? Přitom cvičení venku může být opravdová zábava. Pohyb venku na čerstvém vzduchu je pro snižování hmotnosti ideální.

Zkuste si vyjít o víkend na procházku lesem. Svižnou chůzí v nerovném terénu při občasném stoupání můžete spálit za hodinu až 500 kalorií. Větve stromů vám mohou posloužit jako hrazda a pařezy jako překážková dráha. Při takovém výletě se určitě nebudete nudit.

Napadlo vás někdy začít hrát golf? Golf je pro vaše tělo zdravější, než se může na první pohled zdát. Posiluje totiž kardiovaskulární systém, zvýší vaši sílu a zlepší také rovnováhu a koordinaci. Při hře nachodíte několik kilometrů a přenášením vaku s golfovými holemi docela dobře posilujete.

Stále populárnější je kondiční běh. Díky aplikaci, kterou si stáhnete do mobilního telefonu, přesně zjistíte, kolik jste uběhli, jakou rychlostí i kolik kalorií jste spálili.

autorka: Jarmila Hokrová
výživový poradce

Líbil se vám článek? Tak mu dejte „lajk“ nahoře nad obrázkem.

Čtěte také:
Doplňky stravy pro ženy
Fungují koktejly na hubnutí?
Slaný koláč, plněný mangoldem

zpět na blog2