Doplňky stravy pro ženy

Vychutnávejte si slunce a pečujte o svou kondici.

Léto je tu. Oblékáme plavky a vychutnáváme sluneční paprsky. Vitamin D, rovněž známý jako „sluneční vitamin“, je důležitý pro regulaci vstřebávání vápníku, který hraje významnou roli ve zdraví našich kostí a zubů. Působení slunce vitamin D v našem těle sice nevytváří, ale proměňuje jej v pleti na aktivní formu, kterou tělo může využívat.

Klíčem je rovnováha

Nic se nesmí přehánět! Příliš mnoho času stráveného na slunci má rovněž negativní vedlejší účinky, protože ultrafialové záření může být škodlivé. Při vystavení slunci ztrácí pleť postupně vlhkost a esenciální oleje, je suchá, mohou se na ní tvořit šupinky a předčasně i vrásky. UV záření je nejintenzivnější v době, kdy je slunce na obloze nejvýše, tj. mezi 10-16 hodinou. Chcete-li se tedy vyhnout jakýmkoli vedlejším účinkům, nepobývejte v této době na slunci.

Jedním ze způsobů, jak se těmto negativním účinkům bránit, je jíst vyváženou stravu a pít každý den dostatek tekutin. Kromě toho můžete do svého každodenního jídelníčku přidat speciální doplňky, které společnost Nutrilite vyvinula speciálně pro ženy a které budou mít blahodárný vliv i na jejich kondici.

Doplňky stravy vhodné pro ženy

Ženy mají specifické potřeby, co se týče přijímání některých minerálů a vitamínů. Je to logické, žena je nositelkou nového života. Proto je pro ni důležité dbát na dostatečný příjem vápníku a hořčíku. Pro jejich využití je zase důležitý vitamín D. Ideální je tedy užívat tyto prvky v komplexu.

Pro ženy je také zásadní dostatečný příjem železa a kyseliny listové.

Pro krásu žen je zase ideální užívat doplněk, obsahující komplex, který účinně působí na zdraví vlasů, nehtů a kůže. 

 Jarmila Hokrová, výživový poradce

Líbil se vám článek? Tak mu dejte „lajk“ nahoře, nad obrázkem.

Čtěte také:
Je váš život hektický? Nezapomeňte na vyvážené jídlo.
Existuje zdravá dieta?
Zimní salát z cibule.

zpět na blog2