Co způsobí jeden dortíček?

Přidali jste se také k výzvě a snažíte se zhubnout pár zimních kilogramů? Někteří z vás ano, ale ptáte se mě, jestli si můžete občas zahřešit.

No můžete, proč ne, když budete ochotni nést následky. I já jsem minulý týdne hřešila. Byly jsme s kamarádkou v Praze a zašly jsme do kavárny v Obecním domě. Obecní dům je nádherná secesní budova a její kavárna je vyhlášená úžasným prostředím, výzdobou, obsluhou a také skvělými zákusky.

A tak jsem si dala čokoládový dort s borůvkami a k tomu pomerančový likér. V kavárně hrála k poslechu živá hudba, která dotvářela velice příjemnou atmosféru. Užila jsem si to, byla to velice příjemná hodinka.

Když jsem se druhý den vážila, měla jsem o 1,2 kg víc. Věřili byste tomu? Po jednom dortíčku? Proč se to stalo? Protože jsem se stravovala v určitém režimu, kdy jsem udržovala příjem kalorií na nižších hodnotách a omezovala sacharidy. Metabolismus si zvykl a spaloval tuky a najednou dostal příval energie a spoustu sacharidů. Samozřejmě, že jako dobrý hospodář si je uložil do zásob. A trvalo tři dny, než se váha opět začala snižovat a celý týden než, než jsem se dostala na původní váhu.

Jaké si z toho můžete vzít poučení? Když se snažíte zhubnout, tak nehřešte. A pokud to uděláte, tak počítejte s tím, že se hubnutí zastaví. A bude trvat minimálně týden omezování příjmu sacharidů, než začnete opět hubnout.

Nechcete dělat dietní chyby, ale zhubnout zdravě, bez koktejlů a náhrady jídla? Bez hladovění a jojo efektu? Napište si o konzultaci.Provedu vás zdravým hubnutím. Dám vám spoustu receptů, návodů, jak zvládat chutě a také vám dám kouzelný náramek, který odhalí vaše zlozvyky.

Při zdravém hubnutí je důležité snížit příjem sacharidů a naopak lehce zvýšit příjem bílkovin. Toto splňuje následující recept, který můžete zařadit do svého redukčního jídelníčku.

Slané lívanec z ricotty

Suroviny na 2 porce:  200 g ricotty, 1 vejce, 50 g libové šunky, sůl, pepř, olej na vytření pánve, zelenina jako příloha

Příprava: Sýr rozmíchejte s vejcem, přidejte nakrájenou šunku a koření a zahustěte špaldovou moukou. Dobře rozehřátou pánev potřete lehce olejem a lívance opékejte z obou stran. Lívance jsou křehké, tak je obracejte opatrně. Podávejte se zeleninovou přílohou, jako jsou rajčata, paprika nebo listový salát.

Nutriční hodnoty na 1 porci: 351 kcal, 18 g tuků, 24 g bílkovin, 23 g sacharidů, 5 g vlákniny

Vlastnosti receptu: Lívance z ricotty mohou být vaše rychlá a výživná snídaně nebo večeře. Vzhledem k vysokému obsahu bílkovin je to jídlo vhodné pro redukci nadváhy a je vhodné i pro diabetiky.

Jarmila Hokrová

certifikovaný poradce pro výživu a suplementaci

 

 

Líbil se vám článek? Tak mu prosím dejte „lajk“ a sdílejte ho.