Budu vařit jako Julie!

Právě jsem snad po dvacáté dokoukala film Julie a Julia. Úžasný příběh dvou žen, kterým se vaření stalo smyslem života. Vařily s obrovskou chutí, s vášní, která je naplňovala. Jestli jste tento film dosud neviděli, určitě se podívejte. Už kvůli skvělému hereckému výkonu Meryl Streep v roli Julie Childové.

Film mě inspiroval k rozhodnutí pořádat kurzy vaření. Takové PROSTŘENO! u výživového poradce.

Budu alespoň tak šikovná, jak Julie Childová?

No jedno vím jistě. Na rozdíl od Julie, která pronikla do tajů francouzské kuchyně, já budu s máslem šetřit. Já vím, francouzská kuchyně je vyhlášená tím, že se k vaření používá velké množství másla, právě to dává jídlům tu úžasnou chuť.  Jenže když chcete zhubnout, tak to zkrátka s máslem nesmíte přehánět.

Myslím, že kurzy vaření lidem pomohou. Protože zdravé hubnutí je hlavně o kvalitním a dobře vyváženém jídle. Když si necháte napsat „hubnoucí jídelníček“, nebo si objednáte krabičkovou dietu, možná zhubnete, ale většinou nepochopíte, proč je jídlo pro vás sestavené právě tak.

Když pochopíte, jaké různé živiny potraviny obsahují a co vlastně jíte a naučíte se pár dobrých receptů, dá vám to mnohem víc, než 10 návštěv u výživového poradce. Prostě proto, že tyhle znalosti budete moci využívat už napořád.

Měli byste o kurz zdravého vaření zájem? Napište mi.

A jestli se chcete poradit, co to znamená vyvážený jídelníček, ráda vám dám online konzultaci.

 Jarmila Hokrová, výživový poradce

Líbil se vám článek? Dejte mu Laik.

 

 

Čtěte také:
Už také vaříte z dýně?
Hubněte ve spánku.
Kdo vaří líp?

 

zpět na blog2